Nasty pitches vol.3

Datum: 20.6.2022 | Autor: Jiří Vlach

Extraliga si vybírá reprezentační přestávku, ale hrálo se spoustu dalších soutěží a také utkání hvězd, ze kterých bylo opravdu těžké vybrat nejlepší nadhozy do našeho třetího přehledu těch nejpovedenějších nadhozů z českých (a evropských) hřišť! Pokud vám první či druhý díl unikl, můžete se zpětně podívat zde a zde.

Jak to minule dopadlo? Bylo to opět velice těsné, slider Ethana Skuijy nakonec posbíral třetinu vašich hlasů a o jediný bod porazil točku Jona Kennedyho:

A které nadhozy jsem pro vás vybral tento týden?

Lukáš Pacal - fastball

 

Mladý nadhazovač Třebíče Nuclears Lukáš Pacal má v sobě velký potenciál a patří už ve 20 letech do širšího kádru české reprezentace. Jeho nadhozy ve vzduchu výrazně uhýbají a když se je Pacalovi navíc daří umisťovat, pak s nimi mají pálkaři velké problémy. Například s tímto fastballem up & in se toho příliš vymyslet nedá...

Václav Tauš - changeup

 

Václav Tauš se v české Extralize prezentuje hlavně jako reliever, ale na Poháru mistrů v neměckém Bonnu dostal v utkání Draků Brno proti Heidenheimu šanci hned od první směny a nevedl si vůbec špatně. Proti silnému lineupu soupeře vydržel na kopci až do sedmé směny a připsal si na své konto i 6 strikeoutů (jeden z nich po tomto changeupu). 

Jeff Barto - curveball

 

Jeffrey Barto z Třebíče se po delší době opět více zapojuje do dění přímo na hřišti a ukazuje, že své nadhozy stále skvěle ovládá. Ve vloženém utkání Nuclears proti Hrochům se mu povedlo několik krásných technických nadhozů jako třeba tento, kdy donutil Petra Čecha švihat na nadhoz do země.

Angel Vilchez - changeup

 

Hrál se také český pohár, ve kterém na sebe narazili například Třebíč Nuclears a Blesk Jablonec. Za Jablonec odházel jedno utkání Venezuelan Angel Vilchez, který je zatím v našich nižích soutěžích dominantní a v baráži o Extraligu posbíral už 13 strikeoutů za pouhých 6 směn! Můžou za to jeho kvalitní nadhozy, jako například tento krásný changup.

Albert Pražák - fastball

 

A nakonec jeden nadhoz z utkání hvězd na Hluboké. Albert Pražák z Eagles Praha dostal už v 16 letech příležitost představit se v dresu dospělé reprezentace a blýskl se například tímto strikeoutem obávaného pálkaře Pabela Manzanera, který přišel po velmi rychlém fastballu na horní hranu strikezony. Spousta dospělých nadhazovačů by se za takovou ránu nemuselo stydět!

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!