Nasty Pitches Finals 23

Datum: 17.8.2023 | Autor: Jiří Vlach

Je tady finálové hlasování o ten nejvíce nasty nadhoz letošní Extraligy! Jak jsme vybírali složení finálového kola? Naprosto jednoduše - jde o pět vítězů jednotlivých kol s nejvyšším počtem hlasů. A protože na pátém místě došlo na remízu, máme ve finále celkem šest nadhazovačů :)

A jak dopadlo minulé hlasování? Se 7 hlasy nakonec zvítězil nekompromisní fastball Jakuba Pláteníka z Tempa Praha:

Které nadhozy jsme pro vás vybrali tento týden?

Dominik Marani - curveball

 

Ve finálové šestici je několik nečekaných jmen. Jedním z nich je určitě i mladý nadhazovač Tempa Praha Dominik Marani, který zvítězil v hlasování na konci dubna s 24 hlasy těsně o 1 hlas před Filipem Kollmanem z Třebíče. Marani nakonec odházel v této sezoně necelých 9 směn se 2 strikeouty a 7 BB.

Filip Němec - curveball

 

A na řadě je další z mladých nadhazovačů, kteří mají za sebou v této sezoně svůj extraligový debut. 16 letému Filipu Němcovi z Eagles Praha stačila pouhá jedna směna v Extralize k tomu, aby se dostal do finále se svým točeným nadhozem proti Drakům Brno!

Parker Thode - curveball

 

Ve finále najdeme také dva zahraniční nadhazovače. Tím prvním je Parker Thode z Techniky Brno, jenž si v naší nejvyšší soutěži odkroutil již druhou sezonu. Jeho velká točka proti Ryanu Johnsonovi vyhrála hlasování v polovině května s 29 hlasy. Uvidíme, jestli se Thode vrátí do Extraligy i příští rok, pokud by měla Technika v soutěži chybět...

Tomáš Ondra - splitter

 

Ve finálovém hlasování by neměl chybět ani Tomáš Ondra z Hrochů Brno a jeho splitter proti Eagles ze začátku května, jediný splitter mezi pěti točkami ve finálovém výběru. Ondra byl vždy na naše poměry velmi kvalitní nadhazovač, ale letos své výkony povýšil na další level: 102 strikeoutů za 91 směn je nejvíce v celé Extralize a k tomu 2.87 ERA...

Jimmy Jensen - curveball

 

Hroši mají ve finále dva své zástupce, tím druhým je Jimmy Jensen a jeho rychlá točka (slider?) proti Hluboké hned z úvodního týdne základní části. Jensen bohužel sezonu pro zranění nedohrál. V Extralize odházel pouze 14 směn s 18 strikeouty a 3.21 ERA.

Ondřej Hegr- curveball

 

Tím vůbec nejlépe hodnoceným nadhozem během celé sezony byla točka od Ondřej Hegra z Eagles Praha s 39 hlasy. Stejně jako Jensen ani Hegr (který se vrátil po 3 leté pauze) příliš často nenastupoval, nakonec zasáhl jako reliever pouze do 3 zápasů, z nichž právě ten proti Technice byl tím nejlepším.

---------

Pokud Vám v tomto přehledu nějaký konkrétní nadhoz chybí, napište mi o něm v komentářích zde, na facebooku, mailem, případně napřímo na našem baseballovém fóru na Discordu!